Męski sygnet – znaczenie i symbolika

prawa autorskie: https://sklep.enigmaonline.pl

Z czasem zakorzeniło się, że to kobiety najczęściej ozdabiają swe ciało wartościową i pięknie wyglądającą w połączeniu z wyszukanymi strojami biżuterią. Współcześnie jednakże tradycja ta odchodzi powoli w niepamięć, jako że panowie śledzący trendy modowe również pragną podkreślić swoją odrębność i szyk, nosząc bransoletki, łańcuszki z przywieszkami a także sygnety będące głównym tematem poniższego tekstu.

Nadmieniony element dla wielu panów ma wyjątkowe znaczenie. Mógł on bowiem zostać dziedziczony po krewnych, a tym samym – posiada wysoką wartość sentymentalną oraz historyczną. Wykonane są one najczęściej ze szczerego złota lub wysokiej jakości srebra i dodatkowo dekorowane cennymi kamieniami szlachetnymi lub bursztynem. Spotkać możemy także błyskotki z dodatkowym grawerem, które dzięki wyrytemu w nim napisowi stają się przedmiotami niezwykłymi i dzięki temu wartość ich wraz z upływem czasu wzrasta.

Na sygnety decydują się także zamożni biznesmeni, którzy to mają już dosyć pokazywania się na ważnych spotkaniach i bankietach wyłącznie w drogim garniturze. Mimo, że na pewno jego wartość jest znaczna, to nie rzuca się w oczy jednak na tle podobnych kreacji, a więc koniecznym zdaje się być zadbanie o choćby minimalną ilość ekstrawagancji. Spostrzec można przeglądając zdjęcia z takich spotkań, że wśród kruszców, z których stworzona może być tego typu biżuteria dominują przede wszystkim złoto (zarówno żółte i białe) oraz platyna.

prawa autorskie: Jubiler Enigma

Mężczyźni nie unikają także delikatnych elementów dekoracyjnych, kupując sygnety wysadzane ekstra cyrkoniami lub – wersjach ekskluzywnych błyskotek – rubinami i diamentami. Osoba nosząca taką błyskotkę może mieć gwarancję, że widoczna będzie w tłumie i wywrze na kolegach mocne wrażenie. Wyjątkową kategorią panów zainteresowanych sygnetami są patrioci, którzy mają na celu poprzez noszoną biżuterię afiszować wyznawane wartości oraz przywiązanie do ojczyzny. Najczęściej decydują się na sygnety srebrne, relatywnie grube, na których wyeksponowanej części widnieje orzeł biały, kotwica lub inny symbol poświadczający o wyjątkowej i trudnej historii Rzeczypospolitej Polskiej.

Co zamożniejsi przedstawiciele rzeczonej grupy sporadycznie nabywają sygnety wykonane ze złota, chociaż jak podają jubilerzy, zdecydowanie większą cześć stanowią mężczyźni decydujący się na srebro, którego wygląd jest równie piękny, a koszt mniejszy. Przekonanie, że biżuteria jest przeznaczona wyłącznie dla płci pięknej, natomiast mężczyźni nie wykazują zainteresowanie jakimikolwiek błyskotkami śmiało możemy odesłać do lamusa. Panowie coraz częściej dbają o własny wygląd i doskonale zdają sobie sprawę, że trudno o lepszy sposób pokazania własnego stylu niż właśnie poprzez wyszukany oraz odpowiednio dobrany do określonej okazji sygnet, zazwyczaj połączony dodatkowo z łańcuszkiem wykonanym z jadnakowego kruszcu. Mamy nadzieję, że prezentowany tutaj artykuł spowoduje, że czytelnicy płci męskiej zdecydują się na posiadanie takiego elementu dekoracyjnego– zapewniamy, że są one warte swojej ceny!